Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Wycieczka w Alpy - w tym miejscu znajdziesz więcej informacji o korzystnej ofercie.

Sympatycy gór, którzy poznali już dogłębnie wszystkie marszruty w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują oferty wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze wierzchołki Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Europy, czyli Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne wspaniałe szczyty, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego świata, to np. Dom – 4545 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m. , a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile lub Aiguille du Dru. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla pasjonatów gór

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest wiele atrakcyjnych ofert kierowanych do entuzjastów gór o rozmaitym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują wystarczającą wydolność fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala zdobywać nowe umiejętności. Tym, których interesuje w głównej mierze część szkoleniowa, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest nauka podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Największym atutem takich wypraw jest to, że organizowane są w małych, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju przeżyciem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]