Multiswitch kaskadowy – łatwe skalowanie sieci

Jeśli chcesz kupić multiswitch kaskadowy, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Instalacje telekomunikacyjne znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna instalacja będzie odpowiednia, decyduje mnóstwo cech. Musi oczywiście być bezpieczna i zapewniać wysoką jakość przesyłanych sygnałów, ale równie istotna okazuje się opcja bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie powinno być związane z koniecznością przeprowadzenia złożonych robót – przez to inni odbiorcy nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do sieci. Na szczęście dostępne są urządzenia, przez które powiększenie sieci będzie szybkie i nieuciążliwe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach gniazdami i wyjściami, do jakich podłączane są przewody. Jeśli konieczne będzie poszerzenie instalacji – między innymi wtedy, gdy nowy abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy po prostu podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze liczby wyjść dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, ale w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście ilość wtyczek – dla niewielkich obiektów nie musi przekraczać 8, ale w większych obiektach trzeba rzecz jasna zastosować modele o większej liczbie gniazd. Niezwykle ważna będzie także separacja między wejściami a złączami – w ogromnej mierze wpływa bowiem na czytelność danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]