Niezawodne kable RTV

Jeśli chcesz nabyć kable RTV, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy pobierać sygnału TV oraz internetowego. Jak łatwo się domyślić, najistotniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne będzie transmitowanie danych do kolejnych hubów oraz gniazd. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy montujące instalacje starannie dobierają wykorzystywane przez siebie kable. Ich dobór może stać się przyczyną niemałych trudności – przecież w zależności od warunków należy użyć odmiennych przewodów. Istotna okazuje się też ich solidność, bo sieci muszą wytrzymać co najmniej kilkanaście lat eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Jakie ich typy są dostępne?

Przykłady użycia kabli RTV

Najczęściej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim transmituje się impulsy internetowe, telewizyjne i połączeń telefonicznych. Jak łatwo się domyślić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji wykorzystują światło, które przesyłane jest po właściwie przygotowanym włóknie szklanym. Poza tym wykorzystywane są też przewody koncentryczne, których używa się przede wszystkim do przesyłu impulsów o małej częstotliwości. Takie kable wykorzystywane są najczęściej do dostarczenia danych bezpośrednio do klientów.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego ekipy montujące te sieci najchętniej decydują się na umowę z doświadczonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy gwarancję, że składająca się z nich sieć okaże się w każdym wypadku solidna. Najlepiej postawić na ten sklep, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Istotne jest również to, czy firma sprzedająca kable RTV udziela możliwości reklamacji i oferuje pomoc w przypadku trudności – przecież to producent powinien najlepiej znać swój produkt i zawsze wypracować rozwiązanie, które ułatwi zamontowanie wydajnej instalacji.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]