Stacja czołowa – telewizja kablowa

Więcej informacji o stacji czołowej.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To kluczowy element, który skupia rozmaite komponenty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie podzespoły budują razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest używana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa to rozwiązanie używane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Można ją szybko zaprogramować przy pomocy specjalnego oprogramowania. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – transmisja zróżnicowanych sygnałów

Poszczególne części składowe przeznaczone są do przetwarzania różnych rodzajów sygnałów, na przykład DVB-S/S2 i MPEG2. Sygnał analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się awarie w transmisji obrazu, a rozbudowa generuje ogromne wydatki. Gros części składających się na stację czołową posiada też oddzielne porty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Moduły można dowolnie łączyć, uzyskując całościowy system antenowy.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]