Duży wybór wisiorków srebrnych

Znajdź zawieszki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas prac domowych koniecznie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.