Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

Co warto wiedzieć o biżuteria srebrna sklep internetowy?

Jest z człowiekiem od tysięcy lat i mimo dostępności różnych nowych projektów, w istocie mało ewoluowała. Biżuteria nadal odgrywa tę samą rolę – jest swoistą ozdobą ciała, a także pozwala na oddanie swojego charakteru. Nic więc dziwnego, iż biżuterię równie często noszą kobiety oraz mężczyźni, maluchy oraz ich rodzice, osoby z różnych grup społecznych. Niezależnie od tego, które wzory lubimy, prawie zawsze biżuteria jest produkowana z takich samych materiałów – zwykle ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak często noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały co najmniej kilka dziesięcioleci?

Atuty srebrnej biżuterii

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia to, że jej używanie daje szansę uniknąć różnych powikłań. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze ze stosunkowo niewielkimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro posłuży sporo lat, ale należy odpowiednio o nie zadbać. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy pracujemy – nietrudno ją porysować czy pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie z denaturatem lub amoniakiem. Należy trzymać ją w szkatułce z delikatną wyściółką – nie dopuścimy wówczas do jej uszkodzenia.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]