Srebrna biżuteria z ametystami

Zobacz, gdzie zamówić ametysty, wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w innych krajach, np.: Japonii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Broszki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Poza przepięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonaj się o tym na własnej skórze.