Srebrne kolczyki – zawsze w modzie

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii materiał. Nie może to oczywiście dziwić, gdyż rzeczywiście posiada sporo zalet. Koszty jego zakupu są znacznie mniejsze niż żółtego kruszcu, a jest metalem szlachetnym, więc nie rdzewieje i latami nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są też lubiane z uwagi na komfort ich używania – bardzo minimalizują bowiem ryzyko pojawienia się zakażeń. Jako iż są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem dla poszukujących uniwersalnej oraz solidnej biżuterii, warto powiedzieć parę słów na temat tego, gdzie je kupować oraz jak troszczyć się o srebrne kolczyki.

Kupno srebrnych kolczyków – kilka porad

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków nie zna granic. Wśród nich każdy znajdzie propozycje dla siebie – tak fani tradycyjnych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej niebanalne projekty. Przed kupnem konkretnych kolczyków warto więc zorientować się, co oferują nam różni sprzedawcy. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie będzie kupno online – zwłaszcza, kiedy zamierzamy wybrać niebanalne projekty srebrnych kolczyków.

Srebrne kolczyki – jak o nie zadbać?

Mimo wielu plusów, srebro wykazuje także wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po paru latach śniedzieją. Łatwo tego uniknąć często myjąc je specjalnymi środkami i przechowując w bezpiecznych pojemnikach. Nigdy nie używajmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, gdyż mogą zniszczyć delikatny metal.