Symbolika wzorów biżuterii

Czy wiesz co oznacza wisiorek w kształcie księżyca? Jakie znaczenie może mieć 8 na naszyjniku? Z naszego postu dowiesz się co znaczą poszczególne symbole w biżuterii!

Naszyjnik z księżycem

Symbolizuje nowe – nowy związek, nową sytuację materialną, społeczną, zawodową. Jeśli zostanie podarowany kobiecie przez mężczyznę może symbolizować nadzieję na „scementowanie związku małżeństwem.

Symbol podkowy bądź litera U w naszyjniku

Oczywiście (tak jak czterolistna koniczyna) jest symbolem szczęścia. Ma je przynosić i zapewniać.

Jaszczurka z kamieniami szlachetnymi

To romański symbol małżeństwa. Dawany często podczas ceremonii zamążpójścia. Obecnie nie jest już tak interpretowany choć, możliwe że przynosi szczęście małżonkom.

Klucz w bransoletce lub naszyjniku

To przede wszystkim symbol tajemnicy. Otwierania i zamykania mocy i energii. Pierwsze klucze w biżuterii nie były ozdobami – faktycznie służyły temu, by otwierać nimi tajne skrytki lub pudełka. Obecnie, klucz w biżuterii ma jż raczej jedynie znaczenie ozdobne.

Żołądź

Często wykorzystywany symbol w naszyjnikach i kolczykach. Oznacza i przynosi siłę. Idealny jeśli czekają na nas ważne wyzwania.

Gwiazda

To bardzo popularny kształt, który w różnych kulturach na różne znaczenie (zależne też od ilości ramion gwiazdy). Najczęściej symbolizuje zwycięstwo, ale może też oznaczać połączenie 4 żywiołów i ducha w jedną całość. Sześcioramienna, wywodzi się z hinduizmu i ma reprezentować dualistyczną naturę świata.

Jabłko

W biżuterii jest znakiem pokoju, miłości oraz symbolem piękna. Powinny je nosić kobiety, które kochają i chcą być kochane.

Kotwica

Symbol nadziei, który pochodzi z czasów biblijnych. Biżuterię z kotwicą dawano osobom, które potrzebowały wsparcia. To również znak bezpieczeństwa, stabilności, cierpliwości.

Wisior nieskończoność (czyli 8) w naszyjniku lub bransoletce

Symbolizuje wieczność. Jest wyrazem miłości i oddania na zawsze, ale może też oznaczać wierność danej sprawie. Bywa dawany z myślą by druga osoba na zawsze pozostałą właśnie taka (szczególnie jeśli jest to prezent urodzinowy).

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/znaczenie-bizuterii/symbolika-wzorow-bizuterii/