Z czego wytwarza się kolczyki z kamieniami

Chcesz zamówić kolczyki z kamieniami? Skieruj się na tę stronę.

Chociaż biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie bransoletki lub pierścionki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają wszak kolczyki z kryształami, odmienny zaś te ozdobione bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największym uznaniem? Które Minerały wykorzystywane przez złotników są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź może zadziwić – szczególnie czytelników, którzy nie znają się na jubilerstwie.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Należy wspomnieć, iż duża część surowców wykorzystywanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to minerały sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z itru i cyrkonu, zaś rozmaite barwy zawdzięczają takimi domieszkom, jak cer lub nikiel. Oprócz nich, minerałami sztucznymi są też kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Najdroższe kolczyki z kamieniami

Jubilerzy o wiele częściej stosują jednak kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące przybierać odcienie od błękitnych do czerwonych oraz nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są też z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zwykle zwiększa koszty kupna takich kolczyków. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że są to egzemplarze znacznie bardziej oryginalne, niż te zdobione syntetycznymi kamieniami.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]