Zalety kolczyków z bursztynem

Bursztyn to jeden z najstarszych stosowanych przez jubilerów materiałów. Mimo biegu czasu, nadal jest chętnie kupowany przez klientów potrzebujących uniwersalnych ozdób. Warto również wspomnieć o jego cenach – chociaż kiedyś był naprawdę cenny, obecnie na naszyjniki i kolczyki z bursztynem może zdecydować się każdy z nas. Z uwagi na powszechność takiej biżuterii powinniśmy napisać krótko o tym, jak troszczyć się o ten kamień, by wytrzymał jak najdłużej i na temat tego, gdzie należy nabyć kolczyki z bursztynem.

Kolczyki z bursztynem – jak o nie dbać?

Bursztyn to stosunkowo delikatny kamień, więc łatwo go porysować. Z tego względu kolczyki z bursztynem należy wycierać delikatną szmatką – na przykład irchą. Nigdy nie stosujmy też detergentów – mogą one zepsuć ten kamień. Znacznie lepiej sprawdzi się zwykła woda, przy poważnych zabrudzeniach z odrobiną mydła. Ważne jest również to, jak przechowujemy pierścionki lub kolczyki z bursztynem. Nie używajmy zwykłych pudełek, zastępując je pojemnikami wyścielanymi od środka delikatną dzianiną.

E-sklepy z kolczykami z bursztynem

Kilka lat temu najlepszym wyjściem dla zamierzających kupić pierścionki z bursztynem okazywała się pomoc złotnika. Obecnie możemy poradzić sobie z tym o wiele wygodniej niż wtedy – zwyczajnie wchodząc do sieci. Na e-sklepy warto postawić także z drugiego powodu – są wszak znacznie bardziej komfortowe. W sieci mamy też szansę przejrzeć ofertę wielu sklepów a potem znaleźć te kolczyki z bursztynem, które najbardziej się nam spodobają.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]