Dzieci też mogą gotować – warsztaty kulinarne dla dzieci

Na warsztatqulinarny.pl poznasz korzystną ofertę warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków.

Dzieci kochają pomagać w gotowaniu – dekorować wypieki bądź podawać i wybierać składniki. Pragniesz rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – dlaczego warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie kursu dzieci uczą się niezależności oraz kształtują swoją kreatywność i co jest niesłychanie ważne – zyskują przydatne umiejętności. A jednocześnie doskonale się bawią. Ćwiczenie prostych przepisów, wybieranie i mieszanie składników i komponowanie ciekawych smaków – to wszystko powoduje, że maluchy chętnie eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie stosuje się w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie gotowania. W warsztatach uczestniczą też rodzice, jest to tym samym znakomita okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co udało się stworzyć.

Jak wyglądają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Warsztaty prowadzone są przez trzy godziny zegarowe i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu maluchy przygotowują deser i danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono, albo spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje także smaczny deser – mus z polewą owocową oraz mascarpone. Nauka poprzez zabawę to znakomita metoda spędzania wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych potraw daje dzieciakom wiele satysfakcji. Nawet najbardziej przekorne dziecko będzie z pasją przykładać się do przyrządzania smacznej pizzy lub ozdabiania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz doskonały kontakt z dziećmi.

Dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]