Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

Szukasz korzystnej oferty kursu malowania akwarelami? Doskonale trafiłeś! Wejdź na domin-krakow.pl.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z artystycznych metod wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, żeby czerpać z tego radość na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież zaledwie droga do odprężenia się po ciężkim dniu bądź hobby i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednakże jeśli pragniesz malować coraz lepiej, zalecamy postawić na kurs malowania akwarelami.

Niełatwo kontrolować farby akwarelowe – uczestnicz w kursie malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do stworzenia, ale wpływa na niego sporo czynników, o których młody artysta rzadko ma pojęcie. Duży udział w samym procesie malowania ma także przypadek – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet osoby doświadczone w tej technice wcale nie są przekonane o tym, że malunek zawsze będzie w stu procentach taka, jak przewidywały. Kurs akwareli to kapitalne miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie pomocną elementarną wiedzę nieodzowną do odkrycia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile witany, obojętnie, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu podczas pierwszych godzin szczegółowo przybliżają właściwości tych farb, różne techniki ich stosowania, jak również typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – zalety pracy pod okiem kompetentnego nauczyciela

W dobie powszechności internetu nie ma problemu, by znaleźć a potem obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli prowadzonym przez doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej nauce umiejętności artystycznych potrzebne są sugestie, które kursanci dostają od nauczycieli w trakcie tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają sprawniej nabywać umiejętności, a uczeń nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Ponadto lekcje z grupą ludzi o pokrewnych pasjach formuje życzliwą atmosferę wsparcia, które jest niezwykle ważne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Partycypacja w konstruktywnej analizie twórczości innych kursantów, umożliwia potem krytycznie ocenić autorskie prace już ukończeniu kursu.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]