Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Digital painting Photoshop. Więcej na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają najczęściej z specjalistycznego oprogramowania. Znając te realia wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się opanować popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie narzędzia można użyć?

Istnieje mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się głównym narzędzie game devów i ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których dzięki wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, akwarelą bądź temperą. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem kursu

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednak by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a jednocześnie poznać najpopularniejsze triki używania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie przygotowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z autorem szkolenia.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]