Kursy gotowania – ucz się i jednocześnie rozwijaj swoją pasję

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak bezkonkurencyjnej oferty kursu gotowania!

Własnoręczne przygotowanie potraw w domowym zaciszu ma masę plusów. Największym z nich jest w szczególności zmniejszenie kosztów – spożywanie posiłku w domu jest z reguły dużo tańsze aniżeli regularne korzystanie z oferty restauracji. Równie istotna jest też satysfakcja wynikająca z przyrządzenia dania osobiście – szczególnie, gdy możemy podzielić się nim z gośćmi albo rodziną. Nie można nie pamiętać również o tym, iż kucharząc osobiście mamy pełną wiedzę, co położymy na stół, a to okazuje się szczególnie istotne w przypadku osób eliminujących ze swojego jadłospisu jakieś składniki (na przykład cukier, mięso czy laktozę) albo pozostających na diecie. Jednakże wymaga to stosownych umiejętności – a te nie każdy posiada. Na szczęście można je zyskać w trakcie kursu gotowania.

Kursy gotowania – dla kogo są przeznaczone?

W ofercie firm organizujących szkolenia z gotowania znajdziemy różnorodne kursy – zarówno te adresowane do osób zaczynających przygodę z profesjonalną gastronomią, jak i tych, które nie posiadają doświadczenia w przyrządzaniu potraw. Możliwości jest rzeczywiście co niemiara – od kursów przygotowanych dla kulinarnych amatorów, poprzez kursy dla małych dzieci, aż po tematyczne warsztaty (m.in. kuchnia włoska, food pairing). By kurs gotowania dał spodziewane efekty, niesłychanie istotne jest to, aby był przeprowadzony pod okiem eksperta. Dlatego przed zapisaniem się na kurs powinno się zweryfikować, kim jest kucharz prowadzący zajęcia – w jakich restauracjach pracowała, które szkoły ukończyła, a także czy posiada jakieś branżowe wyróżnienia.

Intencja kursu gotowania

Od tematyki kursu gotowania zależy to, jakie umiejętności opanujemy. Na szkoleniach przewidzianych dla dzieci podejmowane są podstawowe zagadnienia, natomiast esencją kursu nie jest nauczenie namacalnych umiejętności, a obudzenie w nich kulinarnej fascynacji i wyobraźni. Natomiast kursy dla dorosłych amatorów gotowania są sposobnością do opanowania istotnych kulinarnych umiejętności, jak np. techniki krojenia, rozmaite metody obróbki termicznej składników bądź sztuka kompozycji potraw.

Dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]