Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Modelowanie 3D - uzupełnij swoją wiedzę!

Świat rysunku bez ustanku ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki preferując kreowanie swoich dzieł tylko cyfrowo. Komputery dają artystom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga obecnie wielkich nakładów finansowych – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który równocześnie jest zupełnie bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka

Obsługi każdej aplikacji można nauczyć się samemu, aczkolwiek proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często jest dość irytujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli program Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego oprogramowanie pedagoga. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez kursanta pokazując elementy, które należy poprawić i proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku każdego kursu dobrze jest, żeby przebiegał on w małych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w w branży filmowej i gier wideo

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj umiejętnością poszukiwaną i poważaną w szczególności w świecie gier komputerowych, filmu i projektowania. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje tym samym wiele nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne prace, które później można bez skrępowania zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu artyści i amatorzy chcący rozwinąć swoje obecne umiejętności lub znaleźć nowe formy wyrażania siebie.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]