Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Kliknij tutaj, jeżeli szukasz szczegółowych informacji o korekcji wzroku.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i często niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do zakładania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji umożliwiające leczenie nadwzroczności, jaskry, starczowzroczności, a także wielu innych chorób. Nadzwyczaj rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie zatrudniona jest doświadczona załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych metodach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje stosowną procedurę leczenia i usunie wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych aparatów diagnostycznych, tym samym mogą zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekta wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem niezbędnym w wykrywaniu jaskry, zapalenia gałki ocznej, a także pozostałych groźnych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekcja wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie również z innymi kwestiami, np. ciałami obcymi w oku bądź usuwaniem kaszaków.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]