Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Zobacz magnetoterapie aparat na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia zmniejsza także obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, poprawia krążenie i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]