Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Terapia małżeńska UK - w tym miejscu znajdziesz specjalistę, który Ci pomoże.

Każde małżeństwo może przechodzić przeróżne kryzysy. Całe szczęście teraz można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Świetnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy może pomóc?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z przeróżnymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy powiązane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, jak również pomoże w razie uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności i zacieśnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają umiejętności niezbędne do tego, aby bardzo dobrze pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że na chwilę obecną bez trudu wyszukamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia proces terapii oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek jest w stanie wkroczyć na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339