Laser 2RT – o leczeniu AMD

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to schorzenie wzroku, które rozwija się u starszych ludzi i w znacznym stopniu wpływa negatywnie na jakość widzenia. Obecnie biegli okuliści oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Leczenie AMD – czy jest dostępne?

Plamka żółta to część siatkówki oka znamionująca się największym skupiskiem fotoreceptorów – to właśnie ona gwarantuje, że widzimy wyraźnie. AMD jest dolegliwością, która objawia się zaburzeniem obrazu i utratą ostrości wzroku. Rozróżniamy postać suchą i mokrą tej schorzenia. Ze zwyrodnieniem plamki żółtej borykają się w głównej mierze osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, a podłoże przyczynowe choroby nie zostało wciąż do końca poznane. Zakłada się jakkolwiek, iż przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niewłaściwy tryb życia – jak np. nadwaga, długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV lub uzależnienie od tytoniu. Istotne mogą być też czynniki genetyczne oraz inne schorzenia współistniejące, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. Nowoczesna medycyna wytworzyła jednakże narzędzia, które efektywnie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane przy pomocy zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT działa skutecznie na postać suchą AMD.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – jak wygląda?

Specjalistyczny laser nanosekundowy wpływa na zmienione komórki gałki ocznej jednocześnie nie powodując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Zabieg ten nie jest obarczony ryzykiem, dzięki czemu może być przeprowadzany u rozmaitych grup chorych zagrożonych uszkodzeniem bądź utratą wzroku. Technika laserowa pobudza komórki do odtwarzania się oraz hamuje procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – jest bezbolesne dla chorego. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa jedynie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]