Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując nowoczesne sprzęty i – przede wszystkim – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi okażą się w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne zawsze, kiedy rozwinie się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, dzięki którym lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych tkanek zęba. Dobrze jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, często bardzo złożonych technologicznie sprzętów. Jakich?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz narzędzi manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do ekranu przed oczami lekarza, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji ułatwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty i polepszenie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – kiedy bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, że nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest zaś pełnopłatne. Jeśli jest ono niezbędne, powinniśmy udać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni pacjenci piszą w internecie.