Odzyskaj ostrość widzenia – laserowa korekta wzroku

Zobacz więcej szczegółów o laserowej korekcie wzroku na voigtklinikaoka.pl.

Codzienny komfort, dostęp do rozmaitych zawodów oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko niektóre z powodów, które przekonują ludzi do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach stale wzrasta, na co wpływ ma z pewnością coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe ryzyko ewentualnych powikłań. Za przeprowadzeniem zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych problemów, bowiem są czwarty (zaraz po jaskrze, zwyrodnieniu plamki i zaćmie) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekta wzroku czyli kształtowanie rogówki

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku można uzyskać imponujące efekty. Podnosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można natomiast wyeliminować nadwzroczność. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy światła podczerwonego. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego modelowania, a jednocześnie minimalizuje zagrożenie uszkodzenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej formy leczenia wad widzenia przemawia masa czynników. Najważniejsze to w szczególności mała inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również nikłe ryzyko powikłań. Wypada wspomnieć również o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz odmówić przeprowadzenia zabiegu

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto wiedzieć o tym, iż w niektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, karmienie piersią i ciążę, wiek poniżej 21 roku życia czy schorzenia oczu jak np. zaćma.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]