Drzewo genealogiczne – znajdź własne korzenie

Wiedza o dziejów rodu niezbędna jest do rozwoju poczucia naszej tożsamości. To na informacjach o przodkach budujemy świadomość własnego Ja. Zdecydowanej części z nas całkowicie wystarczy wiedza o rodzinie , która przekazywana jest przez rodziców i dziadków. Ale są jednak i tacy, dla których jest to niewystarczające. W ich przypadku utworzenie drzewa genealogicznego jest rewelacyjnym rozwiązaniem.

Drzewa genealogiczne, czyli praca , która wymaga cierpliwości

Opracowanie drzewa genealogicznego – przede wszystkim takiego sięgającego kilka pokoleń do tyłu – bez wątpienia nie jest proste. Wyszukiwanie dat czy miejsc urodzenia się i śmierci kolejnych krewnych pochłania naprawdę ogrom pracy. Informacje odnaleźć można w zapomnianych archiwach miejskich oraz księgach parafialnych. Najczęściej można korzystać z nich bez żadnych opłat. Są jednak i takie miejsca, w których należy wnieść ściśle określoną opłatę. Koszt przygotowania drzewa genealogicznego uzależniony jest od ilości pokoleń, które zamierza się w nim ująć. Dobrze jest pamiętać, że ilość wydatków może też wzrosnąć wraz z nieodzownością odbywania podróży do następnych parafii lub urzędów miejskich leżących na terenie całego kraju. Rzadko bowiem rodzina od pokoleń przebywa w tym samym mieście.

Drzewa genealogiczne – dlatego powinno się je wykonywać?

We wstępie stwierdziliśmy, że wiedza na temat swoich przodków jest potrzebna do zbudowania poczucia swojej tożsamości. Umożliwia w pełni stanie się fragmentem niewielkiej wspólnoty, jaką są najbliżsi. Sprawia to też, iż przestajemy czuć się samotni we współczesnym świecie. To z tych powodów na chwilę obecną coraz więcej osób podejmuje decyzję o zleceniu utworzenia drzewa genealogicznego.