Sprawdź, gdzie kupić sztabkę srebra, wejdź na goldbroker.pl/sztabki-srebra/.
Od lat wiadomo, że inwestowanie w metale szlachetne jest świetnym sposobem na lokowanie pieniędzy, który z czasem przynosi namacalny zysk. Najpopularniejszym obecnie metalem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jakkolwiek ostatnio srebro znów cieszy się zainteresowaniem pośród coraz szerszej grupy osób, zarówno tych z niewielkim, jak i nieograniczonym portfelem, i nie jest już traktowane jedynie jako metal przemysłowy.
Czy warto inwestować środki w sztabki srebra?
Srebro występuje w naturze 17 razy częściej niż złoto, trzeba jednak zaakcentować, iż jego cena rynkowa w porównaniu do ceny złota nie odpowiada tej zależności ilościowej i stale jest zdecydowanie niższa. Nabycie srebra jest jednak dobrą propozycją dla inwestorów, którzy pragną zróżnicować swój portfel, a którzy nie mają finansów pozwalających na kupno sporych zasobów złota. Powinno się jednakże wiedzieć, iż z powodu swoich cechy, srebro jest w szerokim zakresie wykorzystywane w rozlicznych branżach przemysłu co sprawia, że jego cena szybciej reaguje na przemiany zachodzące w gospodarce. Łatwo to notabene zobaczyć analizując historię jego wartości z ostatnich 30-40 lat. Z tej też przyczyny lokata finansów w srebro obciążona jest wyższym prawdopodobieństwem strat, więc rekomendowana jest osobom świadomym prognozowanej i bieżącej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można natomiast zakładać, iż zapotrzebowanie na srebro nieustannie będzie wyglądało podobnie, a wraz z dynamicznym rozwojem medycyny, fotowoltaiki oraz elektroniki, w których srebro jest szeroko wykorzystywane, a także niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, można zakładać, że jego cena będzie z czasem rosnąć.
Srebro w sztabkach – zamawiać duże czy małe
Na wzór złota, srebro w sztabkach dostępne jest w kilku wagach, co pomaga stworzenie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego sprzedaż w zależności od potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym również najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o wadze 100 g i 50 g oraz 1 uncji trojańskiej(31,1 g). Rzecz jasna, gdy zamówimy sztabkę o większym ciężarze, tak naprawdę zapłacimy za srebro taniej, należy jednak mieć na uwadze, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku chęci jej sprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Z tej przyczyny jeśli sztabki srebra mają służyć także jako zabezpieczenie finansowe na czas kryzysu, lepiej rozważyć kupno sztabek w kilku wagach, aby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile naprawdę potrzeba. Drugą opcją jest też inwestycja w względnie kosztowniejszy srebrny combibar, innymi słowy połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się swobodnie rozłamać. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego nabycie i sprzedaż obarczone są 23% stawką VAT.
Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]