Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Ale co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Na czym polega optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki dobrze wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na objętość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Starannie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność serwisu. Optymalizując stronę należy pamiętać o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.