Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można użyć też w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż popularne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż wspaniale wyglądają na większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, bowiem to w salonie domownicy przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale jednocześnie wygodne. Opcja zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala np. na zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji, albo jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla chorych na alergie

Opcja regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie kontrolować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak duży wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, natomiast w trakcie zimy przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Ponadto okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach zasłon, a ich czyszczenie jest nadzwyczaj łatwe i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]