Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Szukasz anteny naziemnej? Wejdź na www.telmor.pl.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest dziś niezwykle duży. W sklepach dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się również świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zamontować. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]