Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca masażu.

Maszyna do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci często wykorzystują urządzenia do presoterapii odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, pobudzając tak cyrkulację limfy. Jest sporo zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także nadzwyczaj popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Kompaktowe urządzenia CarePump do masażu limfatycznego w domu

Szerokie możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą przenośnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica bądź stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]