Blachy na rąbek stojący – gdzie się je stosuje?

Szukasz nowoczesnych pokryć dachowych? Odwiedź ten adres.

Blachy na rąbek to coraz częściej stosowana forma pokrycia dachowego. Jakie właściwości różnią ją od innych materiałów wykończeniowych? Czy warto ich używać? Przedstawiamy te nowoczesne panele dachowe oraz sposoby ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – wytrzymałość i piękny wygląd

Panele dachowe na rąbek doskonale łączą ergonomiczność z atutami estetycznymi, z tej przyczyny zyskują coraz większe grono entuzjastów. Bardzo dobrze wyglądająca i mocna blacha na rąbek może być stosowana zarówno w przypadku nowych budynków, jak i obiektach budowlanych, w których niezbędna jest rekonstrukcja pokrycia dachowego. Ten materiał wykończeniowy może być użyty na dachach płaskich i dwuspadowych, ale też tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Blachy na rąbek są transportowane na miejsce budowy w formie niedużych arkuszy. Cechują się nieskomplikowanym i zarazem błyskawicznym montażem. Tego typu pokrycie dachowe bardzo dobrze pasuje do najrozmaitszych stylów architektonicznych (np. do stylu minimalistycznego lub dworkowego), a przy tym jest wytrzymałe i odporne na rdzę.

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla standardowych dachówek betonowych

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe rozwiązania pod względem użytej technologii i trwałości. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy pokrytej dodatkową powłoką zapewniającą protekcję przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak woda czy promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest sprzedawana w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie jej do wymogów przeróżnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe mają również wpływ na redukcję kosztów związanych z budową – zdecydowanie ograniczają ilość ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Decydując się na wykorzystanie blach na rąbek stojący, warto kupić ten materiał bezpośrednio w sklepach budowlanych.

Dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08