Dlaczego warto kupować meble z litego drewna?

Sprawdź, gdzie zamówić meble drewniane.

Żyjemy w czasach kiedy nawet w małych miasteczkach bez trudu można pokazać lokalizację rozpoznawalnych sklepów meblowych. Ich oferta jest często tak bogata, że wchodząc do takiego salonu można w kilka chwil zaaranżować dowolne wnętrze. Jednak meble ze znanych sieci wytwarzane jest zazwyczaj z lekkich i prostych w obróbce płyt pilśniowych. Rzadko są one jednakowo wytrzymałe oraz urokliwe jak meble z drewna litego, opracowane przez ekspertów pracujących w manufakturach stolarskich i wykonane z troską o każdy szczegół.

Meble z drewna litego – zakup na dekady

Nabycie mebli wytwarzanych taśmowo trudno nazwać długofalową inwestycją. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą pokazywać poważne ślady eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina udająca drewno zetrze na rogach, a tył z cienkiej sklejki szybko się odkształcą albo złamią. To nie to samo co meble naszych babć i dziadków, które przechodziły na kolejne pokolenia w zasadzie niezmienionym stanie. Meble z drewna litego w dzisiejszych czasach nie są wbrew pozorom rzadkością w sprzedaży, lecz nie cieszą się taką popularnością, bo szybciej, taniej oraz łatwiej jest nam kupować w sieciówkach. Oczywiście, kupujący zwraca uwagę na to, iż meble z litego drewna na ogół kosztują stosunkowo więcej i, gdy produkowane są na zamówienie, nieraz należy na nie poczekać nawet kilka tygodni. Lecz w zamian za to kupujący zdobywa mebel, który będzie służył dekady, pod warunkiem, że się o niego stosownie zatroszczy. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wcale nie jest trudne.

Meble z litego drewna – pasują do wielu stylów aranżacyjnych

Oprócz dużej trwałości meble dębowe mają także sporo innych atutów, które powodują, iż nieustannie są promowane i rekomendowane przez znanych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o najprostszym wyglądzie nadają przestrzeni wykwintny charakter. Meble z drewna wprowadzają przytulność kojarzoną z gniazdem rodzinnym, a także uwydatniają przywiązanie ich właściciela do natury. Lite drewno świetnie komponuje się z rozmaitymi trendami aranżacyjnymi, zatem stolik czy komoda zamówiona do pokoju w stylu rustykalnym można będzie bez przeszkód wkomponować za kilka lat w nowy, np. loftowy wystrój. Co istotne, nawet gdy ktoś zapomni o regularnej konserwacji mebli, wyroby z litego drewna najczęściej można dość łatwo odrestaurować.

Dane:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]