Jak chronić powierzchnie drewniane? O olejach, ługu i bejcy do drewna

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się ochronić nimi meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie stosowany do produkcji elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także wiele innych elementów. Tymczasem środki stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na zużycie i uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety muszą być pielęgnowane we właściwy sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]