Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Zamów listwy podłogowe

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]