Kompletujemy najważniejsze kosmetyki do ust

Poprawnie dobrane kosmetyki do ust potrafią odmienić nasz make-up. Niekiedy wystarczy wykorzystać odważniejszy kolor, np. karmin bądź purpurę, aby cera w okamgnieniu stała się bardziej witalna, a make-up doskonały. Nierzadko jednakże nie mamy wiedzy, jak wybrać produkt stosowny do naszych preferencji. Tutaj poznasz kilka propozycji.

Kosmetyki do ust – przegląd

W pierwszej kolejności należałoby zatroszczyć się o poprawną pielęgnację ust. Aby dobrze je nawilżyć, użyj balsamu do ust. W zależności od preferencji, możemy wybierać spośród balsamów w tubce, z aplikatorem albo o oleistej konsystencji. Drugim istotnym krokiem w pielęgnacji ust jest regularne korzystanie z peelingów. Można kupić gotowy produkt lub zrobić go samemu (przykładowo zmieszać oliwę z odrobiną cukru). Peeling umożliwia zlikwidowanie suchych skórek z ust, dzięki czemu nałożone pomadki prezentują się lepiej.

Aby makijaż ust był trwalszy, należałoby je dobrze przyszykować pod nakładanie pomadki. Zaczynamy od bazy pod pomadki do ust, która ma na celu nawilżenie oraz wygładzenie ust. Produkt ten dodatkowo przedłuża wytrzymałość makijażu i ożywia barwę pomadki. Potem wybieramy odpowiedni odcień kredki do ust. Rekomenduje się, ażeby był on tożsamy z barwą pomadki lub nieco jaśniejszy. Konturówka pomaga dokładnie wyrysować zarys ust oraz zapobiega nieładnemu „przelewaniu” się szminki. W drogeriach dostępne są konturówki strugane lub automatyczne.

Pomadki do ust to kosmetyki dostępne w olbrzymiej gamie kolorów oraz wykończeń. W ofercie producentów znajdują się pomadki kremowe, matowe oraz mające w składzie lśniące drobiny. Pomadki matowe są odporne na ścieranie, a co za tym idzie – trwalsze. Czasem można dostać je także w płynnej konsystencji. Aczkolwiek jeżeli na ogół wykonujesz make-up szybko bądź lubisz naturalny wygląd, to powinno się wybrać błyszczyki do ust. Stosując ten produkt nie musisz idealnie zaznaczać kształtu warg – i tak pozostaną one nawilżone, a make-up będzie prezentować się bez zarzutu. W sprzedaży są błyszczyki nie tylko w odcieniach naturalnych, zatem bez przeszkód dostaniesz taki, na jakim ci zależy. Błyszczyki ponadto dodają ustom zdrowego blasku, optycznie je uwydatnią oraz zapewniają im nawilżenie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]