Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wycieczek po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w 3 odcieniach

Lampy solne są estetyczne i bez problemu można je dopasować do wystroju mieszkania, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne niczym linie papilarne, ponieważ nie ma brył soli o jednakowych kształtach i siatce krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem takich lamp, nadają im różnorodne formy, m.in. kuli lub piramidy.

Co jest przyczyną powodzenia lamp solnych?

Dużo osób sądzi, że lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te wytwarzane przez wszechobecna elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest łagodne i kojące, stąd zaleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na stres albo bezsenność, bowiem przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także przepiękne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a płaskie bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]