Niezbędny element wyposażenia salonu – stolik kawowy

Odpowiedni stolik kawowy musi być wygodny w użytkowaniu oraz funkcjonalny. Trzeba również pamiętać, iż jest to interesujący detal wystroju domu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych wariantów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

W trakcie zakupów stolika trzeba rozważyć kilka czynników. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze mieszkania? Czy podczas picia kawy lubimy poczytać książki lub czasopisma? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może pomóc nam w podjęciu decyzji.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie wykorzystać niewielką powierzchnię pomieszczenia, ale także bez wysiłku zadbać o jego porządek. Można przemyśleć także kupno stolika ze zdejmowanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zajmuje mniej przestrzeni niż te prostokątne. Oryginalne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko praktyczne, ale i efektowne.

Uznaniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, aby wsuwać jeden pod drugi. Dodatkowo stoliki o kształcie plastra miodu można bez ograniczeń składać z większą liczbą modułów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem z ponownie przetworzonych materiałów, np. wykonanym z palet. Ciekawą alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Stolik kawowy powinien znajdować się na poziomu siedziska, czyli mniej więcej 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.