Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Cafessima - sprawdź aktualną ofertę.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie sporządzoną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można zamówić pasujące kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]