Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

Zobacz, gdzie kupić podkłady jednorazowe.

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zakażenia panuje jednak w punktach, w których często pojawiają się osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają bezpośredni kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są w szczególności wszelkiego typu salony spa, studia tatuażu, gabinety medycyny estetycznej czy placówki służby zdrowia. By obniżyć groźbę przenoszenia drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się różne akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i środkami dezynfekującymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – ochrona przed mikroorganizmami i roztoczy

Wiele szkodliwych grzybów i bakterii przenosi się poprzez zetknięcie się skóry z zakażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez jednostki zarażone. Żeby zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji bakterii w gabinetach i salonach kosmetycznych, stosuje się podkłady higieniczne. Zwykle są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i tworzą skuteczną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i służą do wykładania m.in. stołów zabiegowych, foteli dentystycznych i ginekologicznych lub sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – do wykorzystania w ogólnodostępnym WC

Najwyższe ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji skórnych wywoływanych przez bakterie panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zanieczyszczoną nawierzchnią ma kontakt nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszelkich miejscach posiadających publiczne toalety – na przykład w punktach usługowych, szkołach, sklepach lub firmach.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]