Profesjonalne modele drukarek 3D od najlepszych producentów

W asortymencie CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej sprzedaży, pracują między innymi w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży urządzeń do druku 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i instrumenty. Oszacowano, iż wykorzystując drukarki 3D i pozostałe urządzenia Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas na nią poświęcony nawet o 90 procent. Główne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości urządzeń i usług, jak również wsparcie techniczne i merytoryczne. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs tworzy najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją oraz nieskomplikowaną obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i prędkością druku, a także drobiazgowym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo otrzymać tożsame prototypy, do czego dąży się zwłaszcza w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w różnorodnych branżach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest precyzyjny oraz solidny, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przesunięcia się warstw ani nie pojawiają się odkształcenia.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]