Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Projektując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, czyli zasłony i firanki, które czasem łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w polskim budownictwie

Podstawową właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, wobec tego można bez trudu je ułożyć pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu domowników. Produkuje się je z PCV, płyt pilśniowych, a także z listw drewnianych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się z reguły na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większość zapewne widziała je w telewizji czy w kinie, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w USA oraz w Australii.

Ozdobne okiennice shutters pasują do przeróżnych stylów wnętrz

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają również przydatne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma na ogół problemów, by założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader luksusowy wygląd, zatem wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez wykorzystania linek, co posiadacze psotliwych zwierząt oraz rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące sznurki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]