Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz sok z kiszonej kapusty.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan ponownie wróciły do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają także inne, do tej pory mniej popularne owoce oraz warzywa. Pisząc o leczniczych zaletach fermentowanej żywności nie sposób nie wspomnieć też o napojach takich jak kombucza, maślanka czy rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają łatwo i błyskawicznie dostarczyć naszemu organizmowi składniki konieczne dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie multum związków mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najistotniejszym składnikiem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kiszonek to także skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duże stężenie witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu trzeba pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie wpływa na naszą odporność oraz pracę jelit. Dodatkowo nagromadzenie witamin usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, jak również pomagają poradzić sobie z wyczerpaniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo refluks lub wrzody żołądka. Wzmacniają one też apetyt i stanowią tarcze ochronną w czasie terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]