Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Potrzebujesz mopa sznurkowego? Odwiedź ten adres.

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli idzie o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia lub dużą powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwie cechy – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o znacznym metrażu – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Wiadro i odpowiedniej długości trzonek – istotne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i wydajnie myć posadzki. Praktycznie równie istotne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W czasie sprzątanie ogromnych powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]