Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Zajrzyj tutaj po więcej informacji o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa także sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkową zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Lhotse

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]