Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Na narowery.visitmalopolska.pl dowiesz się więcej o najciekawszych trasach rowerowych w Małopolsce.

Małopolska ma możliwość poszczycić się obszerną rozmaitością geograficzną naturalną oraz pięknymi krajobrazami. Kolosalne wrażenie robią w szczególe góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie tylko. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najładniejsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są nadzwyczaj zróżnicowane. Odnajdziemy tutaj zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są skomplikowane technicznie, jak oraz trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie krajobrazów.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są epokowe!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej znanych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – prócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest świetna powierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie wspomnijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bowiem swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków oraz ciekawa natura, lecz również przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.