Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Szukasz więcej wiadomości o wyjazdach trekkingowych? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Górskie wycieczki mogą mieć różne postaci. Od powolnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności technicznej jest zależny od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wyróżniają 3 stopnie trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla osób z wysoką sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe pasma Europy, dużym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, wschodnia część Karpat, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]