Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Po więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa kliknij tutaj.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych doznań na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Globtroterów wabią w głównej mierze sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, znikające już lodowce, a także niesamowite widoki. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

O czym powinno się pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się również zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odpędzających owady, a także zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]