Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w gąszczu informacji o planowanych eventach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Aby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą pensjonaty, hotele i kempingi, muzea i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miastach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi czar parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Portal o zabytkach Małopolski dba także o cudzoziemców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest również podstrona Rozmówki, na której poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego