Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna znajdziesz więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że ciężko odnaleźć się w gąszczu wiadomości o zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko odszukają zabytki i galerie, motele, hotele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Co więcej, dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar lokalnego folkloru oraz trasy rowerowe.

Portal o najciekawszych miejscach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy inne południowe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Zagraniczni turyści znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski. Nadzwyczaj wartościowa dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne wyrażenia i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu naszym kraju.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego