Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Szukasz dobrej oferty skitur? Nie wahaj się! Skieruj się tutaj.

Gros osób wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół jedynie po to, aby oddać się szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym relaksem w górskim domu i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, decydują się na przeżywanie ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, a zarazem ogromnie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się z dala od przygotowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni jedynie do skitur odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury główną atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa będzie adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym obszarze poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]