Sri Lanka – podróż do kolebki herbaty

Pomimo że w polskich górach i nad Bałtykiem jest mnóstwo malowniczych punktów, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, nierzadko marzymy by po prostu wyjechać w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na kompletnie inny poziom. Świetnym pomysłem jest wyjazd do Azji, dlatego że tamtejsze zwyczaje i kultura są całkowicie odmienne od polskich, zatem polskiemu podróżnikowi przyniosą niemało fantastycznych doznań. Taką otwierająca oczy wycieczką na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż to oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Co wypada zwiedzić na Sri Lance?

Sri Lanka to stosunkowo niewielkie państwo położone na wyspie Cejlon i przylegających mniejszych wysepkach, zatem zrozumiałe, iż wielu turystów za podstawową atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża, jak również możliwość zobaczenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na Ziemi. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której produkcja jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki tej wyspy. Aczkolwiek jest to również państwo, które w swoim pokrytym dżunglą sercu chowa wiele atrakcji krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zdumiewać, dlatego że dzieje tego kraju sięgają przeszło 3 tys. lat.

Co w związku z tym powinno się zobaczyć na Sri Lance? Podróżujący na tę wyspę powinni obowiązkowo zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najbardziej znaną – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do sierocińca słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie także ze swoich niedźwiadków wargaczy, krokodyli i guźców. Nie można również spędzić urlopów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak uprawiana jest herbata i nie napić się choć raz najlepszego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo trzeba też przejechać się specyficznym miejscowym pociągiem.

Jak zaplanować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, jakkolwiek najwspanialsze wczasy na Sri Lance to te, które zostały zaaranżowane na bazie naszych indywidualnych zainteresowań. Takie podróże szyte „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia jest w stanie dostosować harmonogram podróży do oczekiwań każdej osoby.

Dane:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]