Jak zamontować panele podłogowe?

Szukasz paneli podłogowych? Wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak banalnie łatwe, więc każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]